ליסינג פרטי או מימון לרכישת רכב?

כל מי שקונה רכב, נתקל בשאלת המימון לרכב. לרובינו אין את האפשרות לקנות רכב חדש בתשלום אחד, וכמעט כל רכישות הרכב בישראל כוללות גם מימון, שמאפשר לרכוש רכב טוב יותר בתשלומים נוחים. 

בנוסף למימון – היום אפשר למצוא חברות רבות המציעות מסלול ליסינג פרטי במקום מימון לרכישת הרכב. אז מהו בעצם ההבדל בין ליסינג פרטי ובין מימון – וננסה לענות על השאלה הכי חשובה  –
האם ליסינג פרטי יותר משתלם לך מקבלת מימון לרכישת הרכב?

בהחלטות חשובות שווה להתייעץ עם המומחים של פמה שיתאימו לך את המימון המשתלם ביותר עבורך

מה הייתרונות של הלוואה על פני ליסינג ?

בעלות מלאה על הרכב

הרכב שייך לך - לא לחברת הליסינג

בעסקת מימון, הרכב רשום על שמך והוא בבעלות מלאה שלך. אין ירידת ערך בעקבות רישום הרכב כרכב בבעלות חברת ליסינג
לייעוץ מקצועי לחצו

מגוון רכבים ושנתונים רחב

לבחור את הרכב שמתאים לך

חברות ליסינג מתמקדות ברכבים חדשים בלבד מתוך מגוון מצומצם של דגמים כדי להוזיל עבורן את עלויות התפעול. בניגוד לליסינג - מימון מאפשר בחירה של כל רכב שתבחרו - כולל רכבים מבעלות קודמת (יד שניה).
לייעוץ מקצועי לחצו

אין הגבלת קילומטר'ז

בהלוואה לרכישת רכב אין הגבלה על קילומטר'ז. בעסקת ליסינג ישנה הגבלה שנתית על היקף הנסיעה ובמידה ונחרוג מהקילומטר'ז שהוסכם עליו - ישנו קנס גבוה - בד"כ שקל לק"מ ולעיתים אפילו יותר רובנו לא באמת יודעים מה יוליד יום וכמה בפועל ניסע ברכב לאורך השנה - וחשוב לקחת את זה בחשבון כששוקלים עסקת ליסינג.
לייעוץ מקצועי לחצו

טיפולים לרכב בתנאים שלך

בעסקת ליסינג לפגיעות ברכב יהיה מחיר גבוה בסוף התקופה - כל מכה ושריטה מתומחרת בנפרד, והטיפול מעשה ע"י חברת הליסינג ולפי מדיניות התמחור שלה - ולך אין חופש לבחור אם ואיפה לטפל. רכב בעלות מלאה מאפשר לך להחליט אם בכלל הפגיעות מצריכות טיפול, ולבחור את הספק שיטפל עבורך ברכב.
לייעוץ מקצועי לחצו

מהו ליסינג פרטי, ומהן החסרונות בשיטה זו?

בניגוד לרכישת רכב באמצעות מימון לרכישת רכב – ליסינג פרטי היא מוצר שבבסיסו דומה יותר להשכרת רכב לטווח ארוך וקצוב מראש. הרכב הינו בבעלות חברת הליסינג – ולא בבעלות הלקוח, הלקוח רק מורשה להשתמש ברכב למשך תקופה מוסכמת.

ומה בעצם ההבדל בין ליסינג פרטי, השכרת רכב וליסינג תפעולי ?

 1. משך ההתחייבות –
  השכרה היא קצרה יותר, והיא לא מוגבלת לרכב אחד וחדש מהניילונים. ליסינג תפעולי ופרטי לרוב דורשים התחייבות של 3 שנים.

 2. סוג הרכב –
  ליסינג תפעולי ופרטים קיימים רק למספר מצומצם של דגמים בהם עסקה כזו כדאית לחברת הליסינג. ליסינג פרטי ותפולי לרוב מוצאים רק לדגמים שעליהם חברת הליסינג מקבלת 'הנחת כמות' על רכישת הרכב (הנחה שלא בהכרח מביאה להורדה במחיר לך – לקוח הקצה), וקל ונוח לחברת הליסינג לתת שירות וחלפים במידת הצורך רק למגוון מצומצם של דגמים. בנוסף – ליסינג מחייב את חברת הליסינג למכור את הרכבים בתום התקופה – ומסיבה זו ניתן השירות רק לרכבים חדשים שיש סבירות גבוהה שהם ימכרו בסוף התקופה. 

 3. הסכם שירות –
  בליסינג תפעולי והשכרה – הסכם השירות כולל ביטוח ואת עלויות הטיפול והרישוי, ובנוסף, המבחן השנתי גם מבוצע ע"י החברה ולא ע"י הלקוח. 
  בליסינג פרטי לעיתים ניתן בתשלום נוסף לרכוש חבילות הרחבה שיכללו טיפולים וביטוח לרכב – אך אחזקת הרכב באחריות הלקוח ועליו לנהוג ברכב כאילו הרכב בבעלותו, זאת למרות שחברת הליסינג היא הבעלים של הרכב.

אז מה בעצם כדאי לי ?

הסיבה העיקרית שבגללה בוחרים בליסינג על פני הלוואה היא נוחות – עסקאות ליסינג הן נוחות יותר כיוון שהאחריות על ביטוח טיפול ומכירת הרכב אינן על הלקוח אלא על חברת הליסינג.

בתקופה האחרונה ערכו של שוק רכבי היד השניה עולה, וקל יותר למכור רכבים משומשים במחיר טוב – ומכירת הרכב בתום ההלוואה פשוט יותר. היתרון העיקרי של ליסינג (שאין צורך למכור את הרכב בסוף התקופה) אינו ייתרון גדול בשוק בו הביקוש לרכבי יד שניה עולה בהתמדה.

לסיכום

בשעה שליסינג פרטי הוא נוח משום שמשתמשים בו בחברת הליסינג לביצוע התקשרות מוסכמת מראש, זהו בעצם שורש הבעיה.

נוחות על חשבון גמישות.

בכל יציאה מתחום המוסכם מראש, קיים קנס. הליסינג הפרטי מאפשר מספר דגמים חדשים בלבד (בדגם חדש ירידת הערך גבוהה יותר ממשומש ולפיכך התשלום משקף עובדה זו).

 

השאלה ליסינג פרטי, או הלוואה – צריכה להישאל בגוף ראשון ויש להתאים אותה לרצונות והצרכים של כל אחד באופן אישי.

המומחים שלנו ישמחו להתאים לך את המימון שנכון בשבילך.

אי עמידה בפירעון ההלוואה עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל. החברה המממנת- פמה ליסינג בע"מ מ.ר. 54892 או חברות הבנות שלה ("פמה"). הצעת ההלוואה תינתן בכפוף לעמידה בתנאי החיתום, בהתאם לנתוניו האישיים של כל לקוח, בכפוף לשיקול הדעת הבלעדי ולתנאים שיקבעו על ידי פמה. השירות המוצג הינו מימון לרכישת רכב בלבד. פמה אינה מוכרת את הרכבים ואינה נושאת באחריות בכל הקשור לכלי הרכב. תנאי ההלוואה הסופיים יקבעו בהתאם לתנאי העסקה הספציפיים של כל לקוח. מקור הנתונים המוצגים הינו מסוכנויות הרכב השונות. מלאי ומחירי הרכבים יקבעו בהתאם להחלטת סוכנויות הרכב. התמונות מוצגות להמחשה בלבד. ייתכנו הבדלים בין התיאור המופיע באתר לבין המפרט בפועל, מידע מלא ימסר על ידי סוכנויות הרכב. עמלות הקמה ואחרות יגבו בנוסף למפורט לעיל. סכום ההחזר החודשי הינו משוער בלבד. חיווי אשראי- לצורך בחינת עמידתך בתנאי החיתום, תפנה פמה ללשכת אשראי לקבלת חיווי נתוני אשראי אודותיך ממאגר נתוני אשראי של בבנק ישראל.גובה הלוואה מירבי עד 200,000 ₪, עד 72 תשלומים. העלות הממשית של האשראי בהלוואות צמודות מדד הינו עד 13%. בהלוואות שאינן צמודות מדד, עד גובה "שיעור עלות האשראי המרבי", בהתאם לחוק אשראי הוגן הפרסום איננו מהווה הצעה למתן אשראי. התמונות להמחשה בלבד.במסירת המידע אני מאשר/ת לחברות פמה לפנות אלי באמצעות טלפון, הודעת SMS או הודעת דואר אלקטרוני בכפוף לתנאים הרשומים מטה. המידע אשר נמסר על ידי עשוי להישמר במאגרי המידע של חברות פמה וישמש לצורך מתן שירותים, ניהול, תפעול ושיווק מוצרי ושירותי פמה; ניהול וייעול השירות והקשר עם הלקוחות, עיבוד והפקת מידע לצרכים תפעוליים, שיווקיים וסטטיסטיים, הצעת תכנים ושירותים הניתנים על ידי פמה לרבות דיוור ישיר ומסירת המידע לצדדים שלישיים לצורך מימוש המטרות דלעיל או על פי כל דין; מסירת המידע נעשית מרצוני ובהסכמתי, ובכלל זה מידע שחלה עליי חובה למוסרו על פי דין.ט.ל.ח.

כל הזכויות שמורות 2021

פשוט להשאיר פרטים

פשוט ליצור איתנו קשר.

אנו זמינים לכל שאלה ובקשה – ומנסים לתת את מקסימום העזרה והסיוע – צרו קשר והצוות שלנו יעשה הכל כדי שתצאו מרוצים – ועם הרכב החדש שתמיד רציתם!

פניתך התקבלה בהצלחה


תודה רבה על ההתעניינות הצוות שלנו נותן את השירות הטוב ביותר שהוא יכול ללקוחות קודמים, ונשמח להתפנות ולתת לך את השירות הטוב ביותר שנוכל בהקדם האפשרי.